BMW, çevre dostu elektrikli modellerinin sayısını arttıracağını daha önce duyurmuştu. Yoldaki ilk model ise yeni BMW i5.

Şu anda BMW’nin “i” ailesini i3,i3 REx, i3s ve i8 oluşturuyor. Ayrıca i8’in cabrio versiyonu da yakında yollarda olacak. Bu modellerden fark edebileceğiniz gibi en büyük eksik pratik, kullanışlı ve bir ailenin rahatça yolculuk edebileceği bir binek model.

BMW’nin paylaştığı videoda 2019 yılı için 4 kapılı bir model gösteriliyor. Bu gövde tamamen olmasa da, daha önce BMW’nin aldığı patent fotoğraflarına oldukça benziyor. Model muhtemelen önümüzdeki yıllarda detaylanacaktır.

BMW, şu anda önümüzdeki hafta yapılacak olan Frankfurt Otomobil Fuarı için hazırlanıyor. Burada “i” ailesinin yeni üyesi tanıtılacak ama bu model yukarıdaki videoda gördüğümüz model yerine farklı bir konsept olabilir. Örtünün altındaki model daha alçak, daha uzun kaputlu ve ön çamurlukların belirginliğine bakarsak daha kaslı duran bir sedan versiyon olabilir.

Model önümüzdeki günler içinde tanıtılacak ve muhtemelen BMW’nin, Tesla Model 3 rakibi olarak önümüzdeki yıllarda yollarda olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin