Volvo’nun aslında CMA araçlarında eski tabanlı bir Android alt yapı her zaman vardı. Bununda ismi SCT / Sensus Connected Touch diye geçerdi.

Günümüz Android ara biriminden elbette oldukça farklı ve bazı donma sorunları yaşıyordu. Artık tamamıyla Android çatısı altında toplanacak ve Volvo ailesinde ilk defa Android arayüze kavuşacak aracın tanıtımının yakın zamanda yapılması Volvo tarafından doğrulandı. Her ne kadar resmi kaynaklar tarafından doğrulanmamış olsa da, kısa zaman sonra tanıtılacak Tesla’nın büyük rakibi olacak Polestar2 isimli araçla karşımıza geleceği belirtiliyor.

Volvo Android

Volvo araştırma ve geliştirme sorumlusu Henrik Green’e göre, Google Asistan’ı, Google Play Store’u, Google Haritalar’ı ve diğer Google hizmetlerini gelecekteki Sensus bilgi-eğlence sistemine dahil etmek ve müşterilerimize otomobillerinin diğer cihazlar kadar sorunsuz entegre edildiği harika bir deneyim sunmak istiyoruz.” açıklamasında bulunmuştur.

İlk kez 2016 – 2017 gibi karşımıza çıkan Concept 40.2 sedandan esinlendiği ve 560 km gibi bir menzile sahip olacağı belirtiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin