Audi TT modelinin en üst performans aracı olan Audi TTS, sportif ve performans konusunda gövde gösterisi yapmakla sonuna kadar haklı gibi gözüküyor.

1998 yılından günümüze filmlere dahi ikon olmuş Audi TT, performans aracı ve elbette en üst model olarak lanse edilen TTS ile sportif ve dinamik olmak bir yana, kaslı ve keskin hatlara sahip tasarım çizgileri ile, bir çoğumuzun ağzına bal çalmış durumda.

Tasarım tarafına bakıldığında yeni Audi TTS, Audi’nin TT ailesinin en üst modeli olarak durumunu vurgulamak için sportif tasarım ayrıntılarını kullanırken mat renk ve özellikle tampon altında yer alan keskin çıkıntılı plastik parçalar ile, bal petegi formundaki ön ızgaranın sportif detayları oldukça güçlendirdiğini net bir şekilde görmekteyiz.

2.0 Litre TFSI üniteye sahip olan araç 306hp/450nm tork güç üretirken, gücünü yere 4 tekerlek aracılığıyla iletiyor olacak. Şanzıman tarafında ise 7 ileri S-tronic şanzıman ünitesi, yeni Audi TTS’e eşlik ediyor olacak. Tüm bu değerler bir araya geldiğinde ise fabrika değerlerine göre 0’dan 100km/s hıza 4.5 saniyede ulaşacağı belirtilmekte.

Yeni Audi TTS, 2019’un başından itibaren Almanya ve diğer Avrupa ülkelerindeki bayilerde satışa sunuluyor olacak. Audi TTS Coupé’nin fiyatları 54.400 Euro’dan başlarken, Audi TTS Roadster 57,200 Euro’dan başlayan fiyatlarla alıcısına elbette kendi topraklarında ulaşıyor olacak. Kaba bir hesapla 700.000 TL bandında yer alacağını söylemek ülkemiz için ne yazık ki hayal olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin