2010 yılından günümüze hayatımızda olan Nissan Leaf, E-Plus ile artık menzil konusunda da uyku kaçıracak gibi görünüyor.

2010 yılından beri hayatımızda olan Nissan Leaf 320.000 adetten fazla satış rakamı yakalamış ve 120.000 adeti sadece Amerika pazarında alıcısına ulaştığı belirtilmekte. Bu da elbette, lüks bir otomobilden öte artık daha az tüketim gerçekleştiren ve düşük emisyonlu araçlara yönelimin neredeyse 10 sene önce başladığına ifade ediyor.

Kıdemli başkan yardımcısı Denis Le Vot ” Yeni Nissan LEAF e +, LEAF’ı dünyadaki en çok satan elektrikli araç haline getirmeye yardımcı olan rahatlık,  elektrikli araç avantajlarını ve ayrıca daha fazla sürüş heyecanı başta olmak üzere sunmuş olduğu menzil ” önemini vurgularken, “Müşteriler artık sürüş gereksinimlerine en iyi şekilde uyan çeşitli güç ve model seçeneklerine günümüz koşullarında artık sahipler ” açıklamasında bulunmuştur.

ProPILOT Assist yarı otonom sürüş sistemi ve tek pedallı sürüş için e-Pedal modu gibi ileri teknolojilerle donatılmış olan LEAF, otomobillerin nasıl kullanılacağını, yönlendirileceğini ve topluma nasıl entegre edileceğini değiştirme vizyonu olan Nissan Intelligent Mobility’i içerdiğini belirtmekte fayda var.

Peki mevcut Leaf’ın 240 kilometre menzile sahip olduğunu düşünecek olursak, Leaf Plus’ta bu oran pil kapasitesin 62 kWh olması nedeniyle neredeyse iki katına çıkarak, 450 km dolaylarında bir menzile kavuşmuş durumda.

Tasarımına bakacak olursak, Yeni Nissan LEAF’ın en göze çarpan dış unsurlarından biri, aerodinamik verimliliği en üst düzeye çıkaran otomobilin şık, düzenli silueti. Otomobilin kalın fasyası Nissan’ın mavi 3D fileli özel V-Motion ızgarasına sahiptir. Otomobilin aerodinamik profili sportif bir görünümüne büyük katkı sağladığı net.

Nissan LEAF PLUS Serisi’nin Ocak 2019’da Japonya’da, ABD satışlarının 2019 baharında başlaması ve Avrupa satışlarının 2019 ortasında başlaması beklendiği marka yetkilileri tarafından belirtilmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin