Frankurt Otomobil Fuarı’nda karşımıza gelecek olan Audi RS6 Avant, station ön yargısını yıkmak için fazlasıyla yetenekli.

Ülkemize özgü staion algısı, Avrupa’da neredeyse yok gibi olduğunu söylemek mümkün. Ancak ülkemiz cephesinde en büyük nedenin Audi RS6 Avant gibi araçların yüksek hacimli ünitelere sahip olması ve neticesinde araç fiyatlarının oldukça yüksek olması.

Audi RS6 Avant’ı inceleyecek olursak, yeni bir kaput ve ince Matrix Led aydınlatmalar dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor. Nitekim ön ızgara ve tampon detayları hakkında sanırım çok fazla konuşacak bir şey yok. Audi Sport’un geliştirmiş olduğu RS6 Avant’ın süspansiyonları ise standart A6 Avant’a göre 20mm daha kısa olduğu belirtiliyor. Yol tutuş ve konforda etkisi ciddi anlamda kullanıcısına farkındalık sağlar mı? sorusunu duyar gibiyiz. Teknik olarak zor gibi gözükse de, nihayetinde deneyimlemeden bir şeyler söylemek zor.

Kaputunun altında 4.0 litrelik V8 ünite 600hp 800nm tork güç üretirken, 0-100 km/s fabrika verileri ise sadece 3.6 saniye olarak belirtilmekte. Ayrıca 12kWh bir bataryaya da sahip olan araç için mild hybrid kombinasyonuna da sahip olduğunu belirtmekte fayda var. 565 litre yükleme kapasitesine sahip aracın arka yolcu koltukları yatırıldığı takdirde 1680 litreye ulaşan bir hacim elde edebilmek mümkün.

Yüksek hacimli ünite neticesinde ülkemiz sınırlarına çok fazla yaklaşamayacak araç için, ülke içerisinde station araç ön yargısını ne yazık ki korumaya devam edecek gibi gözüküyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin