Markaların gelecek yüzü olarak bizlere sunduğu konsept araçlar, Fransız Citroen tarafında farklı yorumlanmış gibi gözüküyor.

Havacılıktan esinlenerek oluşturulan 19 19 olarak isimlendirildiği konsept aracın, tasarımı sizlerinde fark ettiği üzere bilindik araç tasarımlarından oldukça farklı. Hatta ilk gördüğümde ünlü Cezalandırıcı filmindeki polis araçlarına benzettim. Nitekim acaba filan derken, biraz araştırdığımda, araç gerçekten de cezalandırıcı filminde yer alan aracın neredeyse aynısı.

Araca dönecek olursak, geniş cam yüzeyi ve B sütunu olmamasından dolayı marka bir nevi tekerlekli bir oturma odası gibi tanımlıyor konsept aracını. Öyle ki cam tavanın boydan boya ve her alanda olması aracın içini ferah göstermekten ziyade, yatan sanki oturma koltuğu kıvamında olan pozisyon, marka tarafından “güneşlenme terası” olarak yorumlanmakta. Faklı aydınlatma grubu ve sıra dışı Goodyear’ın 930 mm çapında ve 255/30 R 30 lastik jant kombinasyonu ile araç fazlasıyla gelecekten gelmiş gibi gözüküyor.

Elbette bunların tamamı marka tarafından bir varsayım. Gelecekte de ne kadarı hayata geçeceği ise apayrı bir soru işareti elbette. 800 kilometre gibi iddialı bir menzil değerleriyle karşımıza gelen araç, 455 beygirlik elektrik ünitesinin 800nm tork ürettiğini ve 0-100 hızlanmasının da sadece 5 saniye olduğunu ayrıca iletmiş olalım.

4.6 metre uzunluğu ve 3.1 metre olan aks mesafesi ile Citroen Advanced Comfort  programının sınırlarını zorlayan aracın, iç hacim ve sahip olacağı ünite konusunda çok fazla tartışılacak bir şey olmasa da, gelecekte ne kadar sürdürülebilir bir konsept araç olabileceğine, zamanla hep birlikte şahitlik etmiş olacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin