Alman otomobil üreticisi Audi, Q4 e-tron ile Cenevre Otomobil Fuarı’nın yolunu tutmuş durumda.

Özellikle menzil konusunda oldukça iddialı olduğunu belirten Alman yetkililer, tasarım tarafında da Tesla’nın daha düz ve klasik olan detaylarıdan sıkılanlar için, bir nevi ilaç olacak gibi görünüyor. Çünkü bu araç hakkında en sık duyduğum şey, elektrikli bir otomobilin ilk kez yakışıklı olmuş hali cümlesi. Concept hali ile Cenevre Otomobil Fuarı’nda karşımıza gelecek olan Audi q4 e-tron, üretim bandına 2020 gibi çıkacağı belirtiliyor. Tasarım tarafında değişiklik olur mu bilinmez. Ancak üretim bandına çıktığında, çok fazla vakit kaybetmeyecekleri çok net.

Vakit kaybetmeyecekleri çok net diyorum, çünkü tasarım anlamında Audi Q3 ile neredeyse aynı gibi. Kabin içerisinde de hemen hemen benzer detayların görüntülendiğini düşünecek olursak, araç gerçek anlamda gün yüzüne çıktığında çokta fazla yabancılık çekecekmişiz gibi görünmüyor.

Teknik detaylar henüz paylaşılmamış olsa da, Audi E-tron’u baz alacak olursak, kardeşi Q3 E-tron’un daha düşük kapasiteli pil ve üniteye sahip bir araç olarak karşımıza geleceğini en azından şuan için ön görmek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Audi E-tron ile ilk elektrikli SUV sınavı (Ulaşılabilir mi?)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin