Toyota, giriş seviyesi 86 British isimli özel spor aracını Japonya’da görücüye çıkardı.

Toyota tarafından açıklanan detaylara göre, sadece iç pazara yönelik sunulan Toyota 86 British Green Limited Edition, henüz Avrupa yada deniz aşırı ülkelerde boy göstermeyeceği belirtiliyor.

British ise, İngiliz motor spor hayranlarının kullandığı ikon haline gelmiş yeşil renge gönderme yaptıklarını, o nedenle Green Limited olarak geçtiklerini belirtmekteler. Aracın genel tasarımı anlamında kısaca bakıldığında, sürtünme cd kat sayısını düşürmek için aracın ön tampon eteğinden, arka spoiler parçasına kadar işçiliğe fazlasıyla yer verdiklerini açık ve net görebiliyorsun. Nitekim arka spoiler üzerinde yer alan kanallar, birer görüntüden ziyade aslında mühendislik çalışması olduğunu, yani bir matematik hesabının sonucunda aracın daha iyi yere basmasını ön görerek tasarladıkları, buradan dahi açık ve net görebilmek mümkün.

Her ne kadar Japon otomobilde olsa, kabin içerisinde yer verilen alcantara döşemeler bence göz doldurur nitelikte. Teknoloji ne kadar gelişmiş olursa olsun, el frenine dokunmamaları burada beğenileri üzerine çeker nitelikte. Multimedia ekranını merak edenleriniz muhakkak olmuştur. Temel yani giriş seviyesinde herhangi bir ekranın sunulmadığı iletilen bir diğer detaylar arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin