Aston Martin’in spor modeli yeni V12 Vantage S, sınırlı sayıda üretilen ve tümü satılan One-77 Hypercar hariç bu markanın bugüne dek üretilen en kısa hızlanma süresine sahip modeli. Bu yeni model, V12 Vantage’ın yerine geçiyor.

 

 

aston martin

0-100 km/s hıza ulaşma süresi sadece 3.9 saniye olan bu spor model, Aston Martin’in 100 yıllık parlak geçmişindeki en güçlü Vantage modeli olma unvanına sahip. V12 Vantage S, dakikada 5750 devirle 620 Nm tork kuvveti üretiyor.

aston martin2

V12 motorun tüm spor potansiyelinden yararlanmak için tasarlanan ve üretilen yeni Sportshift III hidrolik sistemli otomatik-düz şanzıman, yarış otomobillerine benzer tarzda vites değiştirme olanağı sağlayarak optimum performans ve verim sunuyor. Üstelik bu şanzıman, üretimine son verilen altı vitesli düz şanzımandan önemli oranda daha hafif, ağırlıktan 25 kg tasarruf sağlıyor.

aston martin3

Vantage serisinde bir başka yenilikse, üç kademeli ve seçmeli damping sistemi. Sistem, aracın dinamik karakterini sürücünün hassas şekilde seçmesini sağlıyor. Normal, spor ve yarış kademeleri, sürücünün isteklerini daha iyi karşılayan geniş bir dinamik performans aralığı sunuyor. Bu sistem, sunulan hidrolik direksiyon düzeyini de ayarlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin