Volkswagen Transporter, altıncı nesliyle yola çıkmaya hazır.

Yeni Transporter’ın dış tasarımındaki değişiklikler ilk bakışta dikkat çekiyor. Yeni Transporter’da değişiklikler ön kısımdan başlıyor. Yeni farlar, ön ızgara ve ön tampon ile arka kısımda keskinleşen hatları, yeni Volkswagen DNA’sını yansıtıyor.

VWTransporter1

Araçta standart olarak sunulan yeni ‘Yorgunluk Tespit Sistemi’ sürüş hareketlerinde yorgunluk tespit ettiği anda sürücüyü yolculuğa ara verilmesi konusunda hem görsel hem de sesli olarak uyarıyor. Bir başka yeni güvenlik sistemi olan ‘İkincil Çarpışma Önleme Asistanı’ da standart yeni ticaride olarak sunuluyor.  Bu sistem, olası ikinci çarpışmayı önleme amacıyla ilk çarpışmadan sonra aracı frenliyor. İki bağımsız sensör sayesinde çarpışmanın derecesini algılıyor ve çarpışma yeterince kuvvetliyse aracı frenliyor ve hızını 10 km/s’ ye kadar düşürüyor. Frenleme esnasında sürücü aracın kontrolünü istediği zaman devralabiliyor.

VWTransporter

Türkiye’de 2.0 lt EU5 motorla pazara sunulacak olan Yeni Transporter’ın 102,140 ve 180 bg olmak üzere üç farklı güç seçeneği bulunuyor. Ayrıca, 140 bg motor opsiyonel olarak, 180 bg motor ise sadece çift kavramalı şanzıman ile sunuluyor. Yeni Transporter 57.760 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.VWTransporter2

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin