Mercedes-AMG 50. yaşına ayak basıyor ve bunu kutlamak için oldukça vahşi bir hypercar hazırlıyorlar.

Paylaşılan her yeni fotoğraf ile AMG Project-One yapbozunun yeni bir parçası yerine oturuyor. Paylaşılan yeni fotoğrafta F1 motorlu hypercar’ın arkasını tamamen görebiliyoruz. Model, muhtemelen Frankfurt Otomobil Fuarı için tıra yüklenirken fotoğraflanmış. Tanıtım bu ayın 12’sinde gerçekleşecek.

“Bir spor otomobil firmasının düşünebileceği en tutkulu proje” olarak nitelendirilen model, AMG’nin 50. yaşını kutlamak için biçilmiş kaftan gibi gözüküyor. Yeni paylaşılan fotoğraf ile modelin karbon fiber emme girişini, ortaya yerleştirilmiş top ağzı gibi duran egzozunu, fazlasıyla geniş çamurluklarını ve LED stoplarını görebiliyoruz.

Mercedes-AMG, Project One’ın F1’den uyarlanmış 1.6 litrelik V6 motoru taşıyan bir hibrit sisteme sahip olacağını söylüyor. Ön tekerleklere yerleştirilmiş elektrik motorları sayesinde 4 çeker olacak olan model toplamda 1,000 beygirin üstünde güce sahip olacak.

Model sadece 275 adet üretilecek ve bunların hepsi şimdiden satılmış durumda. Model sadece pistte kullanılabilecek olsa da bir söylentiye göre, Çin hariç bütün ülkelerde yola çıkabilecek donanıma da sahip olacak. Modelin bütün detaylarına önümüzdeki hafta Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sahip olacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin