Mercedes rekoru elinde tutmaya devam ediyor

Mercedes hatchback A Serisi ve sadece Çin pazarına özel olan A Serisi Sedan’ın L versiyonundan sonra şimdi de normal A Serisi Sedan’ın lansmanı için hazırlanıyor. Yıl sonuna kadar yollarda olacak olan modelin reklam kampanyası aerodinamik gövdesinin vurgulanışıyla başladı.

0.22’lik sürtünme katsayısıyla rekoru CLA’dan alan yeni A Serisi Sedan, satışa çıktığında en aerodinamik seri üretim otomobil ünvanına sahip olacak. Mercedes, rekoru yenilemek için hem bilgisayar başında hem de rüzgar tünelinde bolca zaman geçirmiş.

Örneğin, öndeki ve arkadaki spoilerlar havayı tekerleklerin etrafından akıtacak şekilde ayarlanmış. Aerodinamik olarak optimize edilmiş jantlar yine bu amaca hizmet eden lastikler ile sarılmış. Otomobilin altı neredeyse tamamen paneller ile düzleştirilmiş ve ön yüzdeki bütün boşluklar iyi bir şekilde kapatılmaya çalışılmış. Bazı pazarlarda sunulacak olan 2 kademeli ızgara kapakları gerekli durumlarda açılıp kapanarak aerodinami ve soğutma arasındaki dengeyi sağlayacak.. Sindelfingen, Almanya’da geliştirilen otomobil, yaklaşık 80 km uzaklıktaki Rastatt tesislerinde ve Meksika’da üretime girecek.

A Serisi Sedan, hatchback versiyonu gibi 2729 mm aks açıklığına sahip olacak. Aynı şekilde motor, güvenlik ekipmanları, teknolojik ekipmanlar gibi hemen hemen herşeyi yine hatchback kardeşinden alacak. Sadece eklenen bagajıyla sedan otomobil severlere hitap edecek. Mercedes, modelin arka baş mesafesiyle segmentinde lider olacağını ve en dikkat çekici kabine sahip olacağını iddia ediyor. Modelin resmi lansmanının önümüzdeki haftalarda yapılması bekleniyor. Modeli merakla bekleyenler arasındaysanız bizi takipte kalmaya devam edin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin