Ufak bir DS7

Fransız firmanın Audi Q2, Mini Countryman gibi modellere cevap olarak hazırladığı DS3 Crossback’in paten fotoğrafları internete sızdırıldı. Oldukça gerçek görünen fotoğraflar modelin görünüşünü bize tamamiyle gösteriyor.

PSA’nın yeni CMP platformu üzerindeki ilk modeli olan DS3 Crossback aynı zamanda elektrikli versiyonları da destekliyor. Aileye sonradan katılacak olan tamamen elektrikli versiyonun 450 km’ye kadar menzil sunması bekleniyor.

Fotoğraflar DS’in bu zamana kadar ürettikleri en küçük SUV modeli için yaptığı dizayn tercihlerini bize gösteriyor. Siyah beyaz oluşları nedeniyle şu an çok çekici gözükmeseler de, hayal gücü kuvvetli olanlar modeli parlak renkler içerisinde kafalarında canlandırabilirler. Tasarım genel olarak büyük abisi DS7 Crossback’in (testini buradan izleyebilirsiniz) arkasından geliyor gibi gözüküyor. Ön tamponun kenarında yer alan kıvrımlı LED şeritler gündüz farı görevini üstlenirken, büyük abisinden alınan dev altıgen ızgara kocaman bir ağız gibi gözüküyor.

Profilde köpek balığı yüzgeci gibi gözüken B sütunundaki çıkıntı, otomobilin akıcı omuz çizgisinden ayrılıyor. Siyah sütunlar sayesinde otomobili tamamen siyah camlar ve renkli bir gövde rengiyle hayal ettiğinizde ise tavan alt gövdeden bağımsız, askıda duruyor gibi gözüküyor.

Arka kısım daha yuvarlak hatlara sahip olsa da agresif görüntüsünden ödün vermiyor. DS7’de olduğu gibi oldukça ince olan stop grubu krom bir çerçeveye sahip ve ortadan devam eden şerit ile birbirine bağlanmış. Altında yer alan muhtemelen sahte olan hava çıkışları, arkadaki agresif görünümü destekleyen en önemli detaylardan biri. Çift çıkışlı egzozlar ise her donanım seviyesinde sunulmayabilir.

Kabin bolca elmas şekilli detay ile büyük ölçüde DS7’ye benziyor. Benzer şekilde düzenlenen konsol aynı kristal görünümlü tuşlara sahip. DS’in artık premium segmenti hedefliyor oluşuyla beraber oldukça kaliteli bir kabinin yolda olduğunu söyleyebiliriz. Dijital kadranlar ve tablet görünümlü orta ekran da muhtemelen yine DS7’den alınmış olacaktır.

Modelin şu anda siyah beyaz fotoğraflarla olduğundan çok daha boş gözüktüğünü hatırlatalım. DS’e ve segmentine yakışır canlı renklerle, bolca kromla, daha büyük jantlarla ve ışık oyunlarıyla hayal ettiğinizde modelle ilgili daha doğru fikirlere sahip olabilirsiniz. DS3 Crossback’in 4 Ekim’de düzelenecek Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılması bekleniyor. O zamana kadar ise yeni gelişmeler için bizi takipte kalın.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin