McLaren, 3 koltuklu B23 kasa koduna sahip Speedtail’in tanıtımını 26 Ekim’de gerçekleştirecek.

Resmi olarak tanıtımı gerçekleşecek olan McLaren Speedtail’in 26 Ekim’de gün yüzüne çıkması bekleniyor. Hyper-GT olarak geçen model B23 kasa koduna sahip olacak ve maksimum 390 kms hıza ulaşacak. Bu tabi neredeyse formula araçlarında bile efsane sayılabilecek bir değer. McLaren CEO’su Mike Flewitt, “ilk kez bir yol aracı sunduklarını ve direkt olarak F1 aracı ulaştırmaktan ziyade, daha çok uzun yolda tercih edilebilecek bir otomobil yarattıklarını ve en nihayetinde de Bugatti Chiron’u karşılarına aldıklarını” belirtiyor. Aracın sürücü koltuğu ön konsol hizasında yani aracın ortasında konumlanırken, iki yolcu koltuğu ise sol ve sağ arka çaprazda konumlanacağı belirtilmekte.

720S üzerinde yer alan 4.0 litrelik V8 motor, elektrik motor ile birlikte 986bhp (yaklaşık 1000hp) güç üreterek Speedtail’in kaputunun altında yer alacak.

Sevimsiz konu: Fiyat

Bu aracın 106 adeti önceden tamamıyla opsiyonlanmış durumda. Yani 1.75 milyon sterline sahip olsanız dahi, red cevabı almanız mümkün. Türkiye tarafında ise kabaca bir hesap yaparsak, tüm vergiler hariç 14.000.000 TL fiyat etiketine sahip bu Speedtail, vergilerle birlikte 30.000.000 TL‘nı  oldukça aşacaktır. Tabi İngiltere’de yol aracı olarak lanse edilen bu canavarı, Türkiye’de kullanabilecek yol bulabilirseniz. 🙂

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin