Skoda, önümüzdeki 12 ay içerisinde sınıfının en pratik ve en geniş B segment Crossover aracıyla meraklılarının karşısına çıkmayı planlıyor.

Skoda markasının 3. SUV’u yani ailenin en küçük üyesi olacak olan araç VW grubunun MQB A0 platformunu kullanacak ve en yakın rakibine göre (VW T-Roc) 2.6 metrelik dingil mesafesiyle daha fazla alan sunacaklarını belirtiyorlar. Marka yetkilileri, çıkarmış olduğu modellerde her zaman sınıfının en üst noktasını hedeflediklerini ve bu nedenle her zaman için daha fazla pratik ve daha fazla genişlik sunarak, rakiplerinin dikkatini her zaman için çektiklerini ifade etmekteler.Ki zaten Paris otomobil fuarında Skoda Vision X’den kasıtlarının bu olduğunu belirtmekteler. Öncesinde SUV üzerinde deneyimli oldukları ve bu segmentde yer almalarının kendileri için oldukça basit olacağını belirterek, tasarım ve özellikle genişliğe vurgu yaparak meraklılarının beğenisini kazanacaklarını kesin gözüyle bakıyorlar. MQB A0 platformu 4 çeker seçeneği sunuyor olsa da, gelecek olan en küçük SUV araçlarında düşük maliyet ve yakıt tüketimi için, 4 çeker sisteminin yer almayacağını ayrıca belirtmekteler. Net olmamakla birlikte Fabia’dan hatırlayacağınız 3 silindir 1.0 benzinli ünite ile karşımıza çıkacak olan araç, aynı denklemin devam edeceğini düşünürsek, 1.6 dizel üniteninde yer alacağını belirtebiliriz.

Marka yetkililerine göre 2020 yılına kadar trafikte ki araçların %34’ünün SUV’lerin oluşturacağı, bu nedenle de 2020 yılına kadar SUV kanadında 20 kadar model çıkarmayı hedefledikleri ve bunların dokuzunun elektrikli ünitelere sahip olmasını istediklerini belirtiyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin