Önden çeker, 4 kapılı ve “Gran Coupe”. 2021 yılında yollarda olacak.

Yukarıdaki kombinasyon bir BMW için oldukça değişik gelse de, CLA’da gerçekleşen durum tam olarak bu. 2 serisi ve 1 serisi ailelerinde önden çeker tabanlı UKL platformuna geçiş yapan BMW, CLA için de bir rakip model hazırlama kararı almış.

2 Serisi Gran Coupe’nin söylentileri ilk olarak 2015 yılında duyulmuştu. Coupe versiyonla aynı platformu paylaşacağı söylenen modelin, önden çeker olacağı o zaman da konuşuluyordu. 2 Serisi Gran Tourer ile beraber ailenin üçüncü versiyonu olacak olan model, diğer modellerle aynı motor seçeneklerini paylaşacak.

Prototip model oldukça iyi gizlenmiş. Geliştirme döneminin ilk aşamalarında olan modelde ilk dikkat çeken detaylar, ön yüz ve farlar gibi gözüküyor. Yan profilde ise modelin oranları oldukça güzel ayarlanmış. Gözü rahatsız eden herhangi bir ölçüsü yok gibi gözüküyor. Arka tarafta ise egzozlar dışında bütün detaylar kamuflajın altında kalıyor.

Modelin 2021’de tanıtılması bekleniyor ve bu tarihe kadar dönem dönem farklı detaylarını görmeye devam edeceğiz. Model temel olarak önden çekişli olarak sunulacak ve xDrive opsiyonel olarak alınabilecek. M2 Gran Coupe gibi bir model ise şimdilik görünürde yok.

Kaynak: Motor1.Com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin