53 yaşındaki yolcu olay yerinde hayatını kaybetti

8 Serisi’nin, oldukça merak ve gösteriş dolu geliştirme süreci oldukça üzücü bir olayla son buluyor. Cumartesi gecesi gerçekleşen kazada 53 yaşındaki yolcu başına aldığı darbeler nedeniyle olay yerinde hayatını kaybetti. Kaza, Bavyera’nın Landshut bölgesinde gerçekleşti. 37 yaşındaki sürücünün kullandığı 8 Serisi, kontrolü kaybederek yoldan çıktı.

İlk polis incelemelerine göre, otomobil oldukça hızlıymış ve sürücü sağa doğru kıvrılan virajı takip edemediği için yoldan çıkmış. M850i olduğu düşünülen prototip, bir kaç ağaca çarparak yolun yine sağ tarafında durmuş. Sürücü kazadan sonra otomobilden kendi imkanlarıyla çıkabilirken, 53 yaşındaki yolcu otomobilde sıkışmış.

Yolcu, yardım ekipleri tarafından otomobilin tavanı kesilerek çıkarılmış. Sürücünün kız arkadaşının annesi olduğu öğrenilen 53 yaşındaki yolcu, başına aldığı darbeler nedeniyle ne yazık ki olay yerinde hayatını kaybetmiş.

Yerel yetkililer hala Cumartesi gecesi saat 10 sularında tam olarak ne olduğunu anlamak için araştırmalarını sürdürüyorlar. Viraj içinde asfalt dışındaki toprak zeminde görülen lastik izlerinden yola çıkarak konunun büyük ölçüde sürücü hatası olduğu söylenebilir. Diğer taraftan otomobilin airbaglerinin açıldığını ve test prototipi olması nedeniyle bir olumsuzluk yaşanmadığını söyleyebiliriz. Ancak detaylı bilgiler için yine de inceleme sonuçlarının beklenmesi gerekiyor.

Yeni BMW 8 Serisi önümüzdeki Cuma günü tanıtılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin