Ülkemizde de olduğu gibi küresel pazarda VW Tiguan ciddi satış rakamlarına ulaşmıştı. Peki gün yüzüne çıkan görseller güncel Tiguan’ı aratır mı dersiniz?

Alman otomobil üreticisi Volkswagen‘in şüphesiz en çok ilgi gören SUV aracı Tiguan için kollar çoktan sıvanmış gibi gözüküyor. Marka yetkililerin belirttiğine göre, yeni nesil Tiguan’nın coupe SUV formuna sahip olacağı ancak boyutlar anlamında da bir şey kaybetmeyeceği belirtilmekte. Tasarım anlamında öncesinde de karşımıza Cross Blue olarak olarak aracın tasarımına fazlasıyla benzeyeceği belirtiliyor. Özellikle aydınlatma grubu ve ön ızgarası ile birlikte aracın fazlasıyla albenisinin yüksek olacağını söylemek mümkün.

Kabin içerisi için Cross Blue üzerine konuşacak olursak, fazlasıyla çağa ayak uydurmuş ve modern demek elbette yanlış bir tabir olmayacaktır. Markanın Premium araç olma adımlarını da görmek elbette mümkün. Kaputunun altında elektrikli ünite kombinasyonlarına yer verilecek olan versiyonlar için kısa vadede görmek mümkün olmasa da, içten yanmalı TSI ve yüksek hacimli TDI üniteler elbette korunuyor olacaktır. Şanzıman tarafında herhangi bir detaya yer verilmezken, tamamıyla elden geçirilmiş ve kalibrasyonları baştan yapılmış DSG şanzıman muhakkak VW severler tarafında şüphesi bekleniyor olacaktır.

Önümüzdeki yıl itibarıyla detayları gün yüzüne çıkması beklenen aracın fiyatınında ülkemizde hatırı sayılır düzeylerde olması ne yazık ki uzak olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin