Özellikle batarya tarafında yer alan güncellemeyle karşımıza gelen BMW 530e, sadece elektrik ünitesi aracılığıyla 57 km yol alabilecek.

Selefine göre 14 km menzili artan aracın WLTP değerlerine göre artık elektrik ünitesi ile 57 km yol alıyor olabilecek. Ayrıca geliştirilen batarya teknolojisi ile daha hızlı da şarj olacağı belirtilen aracın teknik verileri ise oldukça dikkat çekici.

2.0 litrelik 4 silindirli içten yanmalı üniteye sahip olan araca, aynı zamanda plug-in hybrid olması nedeniyle bir elektrik ünitesi de eşlik ediyor. 180hp güç üreten içten yanmalı üniteye, 111hp güç üreten elektrik ünitesinin de domine ettiğini ayrıca belirtmiş olalım. Tork bazında 420nm tork güç üreten aracın 0-100 km/s hızlanması ise sadece 6.1 saniye olduğunu belirtmiş olalım.

Ülkemizde ki 5 serisinin fiyatlarına bakıldığında, yenilenen 530e için fiyat konusunda bir şey söylemek muhakkak moralleri bozuyor olacaktır. Ancak gerek tasarımı, gerekse teknolojileri itibarıyla, ülkemizde olmasa da Avrupa’da ciddi satış rakamlarına ulaşacağına belirtmekte fayda var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin