Giriş seviyesi yerden yüksek araçların revaçta olduğu global pazarda, Audi A1 Citycarver ile ne kadar ulaşılabilir dersiniz?

SUV ve Crossover pazarının global pazardaki yerini elbette en baştan anlatmanın anlamı yok. Zira artık toprak yolda rahatça kirlenmekten ziyade, şehir içi trafiğinde aranan araçların başında bu kez Audi A1 Citycarver olacak gibi görünüyor.

Audi A1 Sportback üzerine inşa edilen aracın öncelikle dört kapılı olması büyük avantaj. 4.04 metre uzunluğa sahip aracın yükleme kapasitesinin de 335 litre olduğunu düşünecek olursak, özellikle kalabalık aileler için hiç fena değil gibi. Tasarım tarafında A1 göndermeleri doğal olarak fazla olsa da, özellikle ön ızgara ve kaput arasında yer alan iki parçalı giriş hiç fena gözükmese de, gözlerinizin alışması elbette gerekecek. Gerçi bunun yekpare olan benzer tasarımı en son Hyundai Kona’da görmüş olabileceğinizi de buradan hatırlatmış olalım.

Kabin içerisinde yaşam alanı doğal olarak modern. Ancak 4 metre uzunluğa sahip bir aracın, kabin içerisinde nasıl bir yaşama alanı sunduğunu elbette fotoğraflara bakarak yorumlamak zor. Virtual Cockpit ile donatılan ön konsol, aracın rengine bağlı olarak tasarlanmış trimlerde kullanılan renklendirmeler neticesinde, kabin içerisini daha eğlenceli kılmış. 560watt güç üreteren Bang & Olufsen ses sistemininde yer aldığını ayrıca eklemiş olalım.

Motor seçenekleri hakkında net bir bilgi henüz yok. Ancak mevcut A1 ve A3 modellerinde yer alan TFSI ve TDI ünitelerin bu araçta geleceğine kesin gözüyle bakabiliriz. 2019 son çeyreği itibarıyla Avrupa’da yollara çıkacak olan Audi A1 Citycarver modelinin ülkemizde ne zaman satışa çıkacağı henüz marka tarafından ne yazık ki duyurulmuş değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin