Henüz daha test aşamasında olan yeni Toyota Supra, Nurburgring’de test pilotunun virajı alamamasından dolayı kazaya karıştı.

Toyota markasının ikon modeli Supra yenilenerek, yakın zaman önce meraklıları tarafında yüzleri güldürmüştü. Nazara gelmiş olacak ki, araç dünyaca ünlü Nurburgring pistinde test esnasında, markanın test pilotunun virajı alamamasından dolayı kazaya karışmış durumda.

Şuan için bir video paylaşılmamış olunsa da, yabancı basında servis edilen görüntülere bakıldığında, aracın ilk olarak önden hasar aldığı ve bunun sonunca tamponuna veda ettiği görülmekte. Sol ön ve sol arka çamurluklardaki kırmızı renk izlere bakılacak olursak, çarpmanın hemen sonrası aracın kendini sağ atması sonucu, soldan plastik bariyerlerin boyasını aldığı gibi gözükmekte. İlk olarak reklam olarak yapıldığı hissi uyandırsa da, en nihayetinde gün yüzüne çıkmamış bir aracın Supra meraklılarının karşısına bir kaza hikayesiyle çıkması, reklam olamayacağı tezini fazlasıyla doğrulamaktadır.

335hp 365nm tork güç üreten 3.0 litrelik üniteye sahip 0-100km/s hıza 4.1 saniyede çıktığı belirtilen yeni Toyota Supra’nın, 50.000$ olan baz fiyat etiketi ile satışa çıkması planladığını da hatırlatmış olalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Spor otomobilin en saf hali: Yeni Toyota Supra !

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin