Lansmanı Mart ayı içinde yapılacak

Güncelleme: Yeni Touareg’in ilk kabin görüntüleri paylaşıldı.

Üçüncü jenerasyon Touareg’in, resmi lansman tarihi hızla yaklaşıyor. 23 Mart’ta Beijing’de yapılacak olan lansmana sadece 3 hafta kaldı. Bu süre içerisinde model üzerindeki ilgiyi arttırmak isteyen VW, yarı kamuflajlı bir şekilde modelin ilk görüntülerini yayınladı.

İspanya yollarında çekilen videoda modelin kapılarını kamuflajsız olarak görebilsek de ön ve arka kısımlardaki kamuflaj hala oldukça ciddi bir alan kaplıyor. Ancak kamuflajın üstünden anladığımız kadarıyla Touareg, Arteon ile tanıştığımız markanın yeni tasarım dilinden payına düşeni alacak gibi gözüküyor.

Touareg elbette pek çok teknolojik ekipman ile gelecektir. Önceki söylentilerden segmentindeki en büyük dijital kadranlardan birini sunacağını biliyoruz. Havalı süspansiyon sistemi Touareg’in ilk neslinden bugüne sunuluyor ama 4 tekerden dönüş sistemi ile güncellenmiş mekanik değişiklikler modeli daha esnek bir hale getirecektir. MLB Evo platformu üzerinde şekillenen model, platformu Audi Q7, Porsche Cayenne, Lamborghini Urus ve Bentley Bentayga gibi çok iddialı modeller ile paylaşıyor.

Motor seçeneklerinin ilk etapta 2 litrelik 4 silindirli turbo benzinli, 3 litrelik V6 benzinli ve 3 litrelik V6 dizel motorlardan oluşması bekleniyor. İlerleyen tarihlerde V8 dizel ve hibrit seçeneklerin de aileye katılması bekleniyor. Modelin bütün detaylarına 3 hafta sonra Beijing’de yapılan lansman ile kavuşmuş olacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin