Yeni nesil Renault Captur, Plug-in Hybrid desteği ile birlikte 2020’de gün yüzüne çıkıyor olacak.

İlk nesil 2013 yılında hatırı sayılır bir satış rakamıyla karşımıza çıkan Renault Captur, 232.733 olan bu satış rakamını görmezden gelmesi düşünülemezdi ve yeni nesil Mercedes ile ortaklaşa geliştirdiği 1.33 litrelik motor, Renault markasının ilk defa Plug-in Hybrid buluşmasına da sahne olacak.

Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance’ın yönetim kurulu başkanı ve CEO’su olan Lübnan asıllı Brezilyalı-Fransız iş adamı Carlos Ghosn, geçtiğimiz Ekim ayında düzenlenen Paris otomobil fuarında yeni nesil Capture hakkında bazı detaylarda bulunmuştu.

Nissan ortaklığında geliştirilen 1.6 litrelik benzinli üniteye ek olarak ayrıca elektrik motoruna da yer verilecek. Bu ek ünite sayesinde ortalama 45-50 kilometrelik bir menzilde elde edilmiş olunacak. Mitsubishi,Renault,Nissan ittifakı ile bu motor kombinasyonunun diğer otomobil gamlarında kesin gözüyle bakılırken, ilk meyvelerini önümüzdeki yıl Frankurt otomobil fuarında görüyor olacağız.

Diğer bir yandan önümüzdeki Mart ayında düzenlenecek Geneva otomobil fuarında yer alacak 5.nesil yeni Clio’da bu plug-in hybrid sistemi yer almayacak olup, şarj ünitesi gerektirmeyen bir e-Tech ünite ile geleceği resmi olmasa da şuan için ön görüldüğü söylentiler arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin