Plug-in hibrit versiyon 2020’de

Seat, 2020’ye kadar her 6 ayda bir yeni bir model tanıtmayı planlıyor. Yeni modellerin sonuncusun ise tamamen elektrikli bir model olması planlanıyor. Cupra Ateca, yeni Tarraco ve yeni Leon’un yolda olduğu düşünüldüğünde bu plana uymaları çok zor değil gibi gözüküyor.

Seat, yeni Leon’un 2019’da hazır olacağını ve plug-in hibrit versiyonun 2020’de yollarda olacağını söylüyor. Plug-in versiyonun en az 50 km menzile sahip olması bekleniyor. Tanıtlacak olan hibrit Leon firmanın ilk elektrikli otomobili olacak, bu yüzden firma için oldukça büyük önem arz ediyor.

2020’nin Seat için elektriklenme yılı olacağını söyleyen CEO Luca de Meo, Martorell fabrikasında üretilecek Leon’un en az 50 km menzile sahip olacağını sözlerine ekledi.

Yeni Leon, VW Grubu’nun MQB platformunu kullanmaya devam edecek. Ancak kardeş modellerin aksine Leon aks açıklığını biraz arttırarak, arka diz mesafesini geliştirecek. 3 kapılı coupe versiyon ise yeni jenerasyonda bulunmayacak. 5 kapılı standart versiyon ve ST versiyon müşterilere sunulurken, kaputun altında yine VW Grubu’nun 1 ve 1.5 litrelik benzinli motorları ve 1.6 litrelik dizel motoru bulunacak.

2020’de hibrit Leon’un tanıtılmasının ardından tanıtılacak olan tamamen elektrikli yeni modelin 500 km’nin üzerinde menzile sahip olması bekleniyor. Ayrıca teknolojik açıdan da döneminin en güncel teknolojilerini üzerinde taşıyacak olan model, 2. seviye otonom sürüş desteği de sunacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin