Land Rover, yeni bir teaser yayınlayarak yeni Defender hakkında ipuçları vermiş durumda.

Land Rover Defender’ın kısmi görüntüsü resmi olarak kamuflajlı haliyle sunulmuş olsa da, aslında çok öncesinde aracın casus görüntüleri elde edilmiş ve tasarımın genel hatlarıyla daha köşeli ve heybetli olacağını görmüştük. Nitekim aynı kamuflajlı araç bu kez resmi teaserda karşımıza gelmiş durumda.

Yeni Defender 2020 yılında yollarda olacağı belirtiliyor olsa da, araç hakkında resmi bilgilerin marka tarafından ay sonunda paylaşılacağı söyleniyor. Nitekim önümüzdeki Cenevre fuarında da bu detaylara ayrıca ulaşılabiliyor olacağımızı düşünüyorum.

Yeni Land Rover Defender selefine göre daha sert ama hafif süspansiyonlara sahip olacak ve yeni MLA platformu sayesinde, mild hybrid olarak adlandırabileceğimiz bir elektrik ünitesine de bu sayede kavuşuyor olacağı, ulaşan diğer detaylar arasında. Motorlardan bahsetmişken, Defender’ın hem benzinli hem de dizel olarak kullanılabilen giriş seviyesi turboşarjlı 2.0 litrelik dört silindirli bir dizi farklı seçenekle sunulması bekleniyor. Ayrıca, benzinli ve dizel altı silindirli motorlar altı silindire sahip ünitenin de yer alacağı resmi olmayan kaynaklar tarafından belirtilerek, markanın gizli silahı olarak gösteriliyor. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin