Mercedes CLA özellikle düşük hacim dizel ünite ile hatırı sayılır satış rakamlarına ulaşmış ve tasarımsal açıdan da bir çok insanın dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştı.

Mercedes CLA ilk jenerasyonuyla birlikte dizel küçük hacimli ünite kombinasyonu ülkemizde oldukça rağbet görmüştü. Tasarımsal açıdan, beğenenleri olduğu kadar, beğenmeyenler hiç azımsanmayacak kadar az değildi. İşte bunlara Mercedes kulak kabartmış olacak ki, bir teaser yayınlayarak aracın önümüzdeki ay (Ocak 2019) Las Vegas’ta düzenlenecek tüketici elektronik fuarında yer alacağını duyurdu.

Tasarımına bakıldığında, eğimli C sütunu neticesinde coupe bir görünüme kavuştuğu net bir şekilde araçta, MBUX’in arabirimi gibi yeni model Mercedes araçlarda karşımıza çıkan sisteme, yeni CLA’da görmekte mümkün olacak gibi görünmekte. Diğer bir taraftan ise, üçgen formuna sahip led aydınlatmaların bu araçta da yer alacağını düşünecek olursak, asıl değişimin aracın gövdesinde ve C sütununda yer alacağını rahatlıkla belirtebiliriz. Kaputunun altında ise, 1.33 Renault ile geliştirdiği yeni ünite gelir mi bilinmez. Ancak düşük hacimli bir benzinli yada dizel ünitenin geleceği de kesin gözüyle bakılıyor. Tabi mild hybrid durumunu da unutmamak gerekiyor.

Las Vegas’ta ilk kez görücüye çıkacak olan yeni Mercedes CLA’nın resmi lansmanı ise Cenevre otomobil fuarında gerçekleşeceği belirtilmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin