Audi E-Tron tarafında yeterli ivmelenmeyi henüz yakalayamamış olsa da, uzun vadede elini kuvvetlendirecek kompakt bir crossover üzerinde çalıştığı belirtildi.

Audi E-Tron

Audi önümüzdeki yıl concept haliyle meraklılarının karşısına concept haliyle bir crossover araçla çıkmaya hazırlanırken, 2020 yılında ise tanıtımının gerçekleşeceği resmi kaynaklar tarafından doğrulanmasa da, karşımıza kanlı canlı çıkacağı belirtiliyor. Elektrikli otomobil savaşlarının önümüzdeki yıl itibarıyla acımasız bir hal alacağını tüm markalar çok önceden elbette ön görmüş durumdalar. Özellikle VW cephesinde hem üretim hacmi ve bu üretim hacmi neticesinde düşen maliyetler, araçların fiyat politikalarını oluştururken, diğer bir taraftanda elbette piyasanın kaymağını kimin alacağını az çok belirleyici bir unsur haline getiriyor.

Öyle ki bu yeni üretilecek olan tamamıyla elektrikli crossover abisi E-tron MLB alt yapısı yerine, Volkswagen markasının MEB platformu üzerine kuruluyor olacak. Bundaki en temel sebep maliyetleri düşürmek ve daha kompakt bir otomobil elde edebilmek. Elektrik aktarma organları tarafında marka hiç bir şekilde sır vermese de, yurt dışı kaynaklar yeni kompakt crossover aracın E-Tron GT’den esinleneceğini belirtmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin