Land Rover Range Rover mild-hybrid teknolojisi ile yakıt sarfiyatını düşürerek V6 ünitesinden maksimum verim almayı hedefliyor.

Mild-hybrid teknolojisi artık hemen hemen tüm markaları çevrelemiş durumda. Motor hacimleri ne olursa olsun, 48V rejenataratif destekli batarya ünite kombinasyonu markaların tüm ürün gamlarına yansımaya başlamış gibi görünüyor.

Jaguar Land Rover Ürün İcra Direktörü Nick Rogers “V6 üniteler tasarımlarından dolayı dengeli olmakla birlikte, tamamen yeni Ingenium ünitenin tüm çalışma koşullarında performansı optimize etmek için çalıştığını belirterek, elektrikli ünitede yer alan geliştirilmiş özelliklerin, farklı Range Rover Sport performansını ve tepkilerini sağlarken, akıllı MHEV sistemi yakıt ekonomisini iyileştirmek ve emisyonları azaltmak için enerji toplamayı hedeflediği ” açıklamasında bulunmuştur. Yeni Ingenium ünitenin Wolverhampton, West Midlands’daki 1 milyar £ ‘luk Motor Üretim Merkezinde üretileceği belirtilirken, 2020’den itibaren tüm yeni modellerde elektrikli bir seçenek sunma taahhüdünü yerine getirmeleri konusunda da ciddi bir adım atmış olacakları marka tarafından iletilen bir diğer detay olduğunu belirtmekteler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Tata Motors Jaguar Land Rover’ı satmak mı istiyor?

 

400hp güç 550nm tork güç üretecek olan V6 ünitenin 0-100 km/s hızlanma değerleri ise 6.2 saniye olduğu belirtilmekte. Bu cüssede yer alan bir araç için günü kurtarır nitelikte. Günü kurtarır nitelikte olduğunun belirtmemin nedeni ise, İngiltere topraklarında 80.000 İngiliz Sterlini ile fiyat etiketi ile buluşacak olması. Ülkemizde fiyat etiketindeki sıfırlar ne yazık ki çok daha fazla olacağını görmek hayal olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin