Yeni jenerasyonda, hatchback, sedan ve station wagon seçenekleri sunulacak ama muhtemelen ülkemizde station seçenek yine pek rağbet görmeyecek.

Ford, Focus’u yenilemek için bir süredir çalışıyor. Kendisini daha önce hatchback gövdesi ile görmüştük. Şimdi ise Nurburgring’te gördüğümüz station versiyon, hala çok fazla kamuflaj taşısa da yeni bir kaç detayı bizimle paylaşıyor.

Test aracı daha önce gördüklerimizden farklı bir far grubuna sahip. İki parçalı gibi gözüken farları ayıran bölüm muhtemelen sinyaller. Farların keskin hatları genel olarak önceki modelden taşınmış gibi gözükse de daha modern bir görünüme sahipler. Geniş ızgara tasarımı ise Fiesta’dakine benzer şekilde biraz daha yumuşatılarak taşınmış gibi görünüyor.

Ford, gövdenin büyük bir kısmını tasarımı gizlemek için kamuflajla kapatmış ancak arka stop grubu son halini almış gibi gözüküyor. Güncel Focus’un stoplarına göre daha basit bi tasarıma sahip gibi gözüken stop grubu, Ford’un daha modern bir dizayna yöneldiğini gösteriyor.

Test aracı, ön tamponun uçlarında bulunan hava girişleri, arka difüzör, ince yanaklı siyah jantlar, alçak bir şasi ve genel olarak agresif gözüken tampon ve etekleriyle sportif bir versiyon gibi gözüküyor. Modelin sadece bir St-Line paketi mi yoksa, station bir Focus ST mi olduğunu henüz bilmiyoruz.

Ford, yeni Focus’un hatchback ve sedan versiyonlarının yanında, ilk kez biraz daha yerden yüksek crossover tarzı bir versiyonunu sunmaya hazırlanıyor. Bununla ilgili haberimizi okumak için tıklayın. Hatchback gövdenin görüntülerine ve haberine ise buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin