Hennessey Performance, Texas merkezli bir modifiye firması. Onları belki de daha önce rekor kıran Hennessey Venom GT ile tanıyor olabilirsiniz.

Hennessey, Venom GT ile adını tarihe yazdırmıştı. Venom GT’yi ilk tanıttıklarında 7 litrelik V8 motordan 1,000 Hp güç alan firma, 6 yıl içerisinde bu gücü son ürettikleri arabada 1,451 beygire kadar yükseltti. İlk olarak 0-300 km/s hızını kıran Venom GT, daha sonra 2014’te yaklaşık 432 km/s ile 2 koltuklu spor araba rekorunu, 2016’da 425 km/s ile üstü açık araba rekorunu kırdı. 2016’daki rekor Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse’in 18 km/s üstündeydi. Şimdi ise her şey yeni Venom F5 modelleriyle tekrar başlıyor.

Venom F5 henüz tanıtılmadı. Firma model için bir websitesi oluşturdu ama henüz paylaşılan detaylar yok. Paylaştıkları fotoğrafta ise modelin arka köşesi ve bir tabela gözüküyor. Tabeladaki 300 mph(482 km/s) yazısı firmanın hedeflerini oldukça net gösteriyor gibi.

Bugatti Chiron önümüzdeki günlerde en hızlı seri üretim araba ünvanını almaya hazırlanıyor. Lakin firma, modelin 482 km/s son hıza ulaşmayacağını söyledi. Sebep olarak ise bu kadar yüksek hıza dayanabilecek ve aynı zamanda günlük yol kullanımına uygun bir lastiğin bulunmadığını söylüyorlar.

Buna rağmen Hennessey’in sınırları zorlamayı sevdiğini biliyoruz ve belki de onlar bu problemin üstesinden gelecek bir çözüm bulmuş olabilirler. Sıfırdan hazırlanan Venom F5’in trafiğe çıkabilecek şekilde yasal olacağını ve 1,500 Hp civarında güç sunacağını biliyoruz. Diğer detayları ise merakla bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin