Yeni 1.2 TCe de artık listede

Geçtiğimiz Eylül ayında, Dacia’nın başarılı modeli Duster’ın yeni jenerasyonu tanıtıldı. Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yapılan lansmanda, model ilk kez gözler önüne çıksa da çok fazla detay açıklanmamıştı. Ekonomik ve dayanıklı yapısına, daha iyi bir dış görünüş ekleyen modelin motor seçenekleri ise yeni açıklandı.

Yeni Duster, önceki jenerasyonda olduğu gibi yine 4×2 ve 4×4 seçeneklerini bünyesinde barındırıyor. 2 benzinli ve 2 dizel motor seçeceğine sahip olan yeni Duster’da dikkat çeken bir kaç nokta var. Bunlar LPG’li versiyon ve yeni 1.2 TCe seçeneği. Motor seçenekleri tam olarak şu şekilde:

1.6 SCe 115 Hp motor 4×2 ve 4×4 olarak sunuluyor ve LPG opsiyonuna sahip. Yeni 1.2 TCe 125 Hp seçeneği de 4×2 ve 4×4 olarak manuel şanzıman ile sunuluyor.

Dizel tarafında bizi 1.5 dCi 90 4×2 olarak karşılarken, 110 beygirlik versiyon 4×2 manuel, 4×4 manuel ve 4×2 EDC seçeneklerini sunuyor.

Eklenen yeni motorlarla beraber Duster, artık daha geniş ve konforlu bir iç mekan da sunuyor. 360 derece kamera sistemi, hız sabitleyici, yokuş iniş destek sistemi (HDC), yokuş kalkış destek sistemi (HSA), kör nokta uyarı sistemi, otomatik yanan farlar ve anahtarsız giriş gibi pek çok teknolojik özellik ile beraber sınıf atlamayı hedefleyen Duster artık daha geniş bir müşteri kitlesine hitap etmeye çalışıyor.

Model Mart ayında ülkemizde satışa sunulacak ancak fiyatları henüz belli değil. Modelin diğer detayları için önceki haberimizi okuyabilirsiniz. Yeni Duster’la ilgili fikirlerinizi bize yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin