Değişiklikler dudak uçuklatmasa da, çağa ayak uydurmaya çalışıyor.

Duster, tanıtıldığı 2010 yılından günümüze 1 milyonun üstünde satıldı. Basitliği ve ucuzluğu gibi detaylarıyla sevilen Duster yeni modelinde biraz daha şık hale gelerek satış rakamlarını korumaya çalışıyor.

Güncellenen dış tasarımı ve elden geçirilmiş kabini dışında, Duster’ın boyutlarında çok küçük değişiklikler olmuş. Güncel modelde gördüğümüz DCi motor seçenekleri de yeni modele aktarılmış. Yurt dışında satılan ama ülkemize gelmeyen 1.2 benzinli seçeneğini belki yeni modelle beraber ülkemizde görebiliriz.

Yeni modelde iz genişliği 100 mm arttırılmış. Bununla beraber tekerleklerin çamurlukları daha iyi doldurması amacıyla da yan paneller güncellenmiş. Ön cam da 100 mm ileriye alınarak kabinde daha geniş bir hava elde edilmeye çalışılmış. Kaput ve bel çizgisi yükseltilerek daha güvenli bir hale getirilmiş.

Stop gruplarının tasarımı değiştirilerek kenarlara itilmiş ve daha geniş bir görünüm elde edilmiş. Güncellenen ön kısımdaki yeni farlar, standart LED gündüz farları ile sunuluyor.

Dacia, modelin Euro-NCAP testlerinde 3 yıldız almasını bekliyor. Opsiyonel olarak sunulan güvenlik paketi ile gelen otomatik fren sistemi gibi özelliklerle de 1 yıldız daha kazanabilir gibi gözüküyor.

Model önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde ilk olarak Fransa’da satışa sunulacak ve yine aynı dönemde ülkemizde de satışa sunulması bekleniyor. DCi motor seçeneklerini koruyacağı kesin gibi gözükse de benzinli seçeneklerde nelerin yer alacağı henüz belli değil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin