Kamuflajlı görüntüleri bir kenara bırakın

BMW, Z4’ün lansmanı için hazırlıklarına başladı. Elimizde henüz kamuflajsız fotoğraflar olmasa da, patent için hazırlanan bu görüntüler ile otomobilin nasıl gözüktüğünü öğrenmiş oluyoruz. Resimler renksiz olsalar da bütün tasarım detaylarını sergiliyorlar. İlerleyen günlerde bu resimleri temel alan render görüntüler de ortaya çıkabilir.

Z4, konseptte sunulan tasarım detaylarını üretime taşıyor gibi gözüküyor. BMW böbrekleri hala oldukça geniş ve aşağıya doğru konumlandırılmış. Köşelerdeki hava girişleri biraz daralsa da hala yerlerinde duruyorlar ve agresif görünümü desteklemeye devam ediyorlar. Ön çamurluklardaki hava çıkışları da yerli yerinde kalan detaylardan. Ayrıca önceki Z4’te sunulan metal tavan, yerini kumaş tavana bırakıyor. Arkada ise bagaj entegre ufak bir spoiler bulunuyor ve üçüncü fren lambasını taşıyor.

Magna Steyr, üretimin 2018 sonlarında Avusturya, Graz’daki fabrikada başlayacağını doğruladı. Tesisin, BMW ve Toyota Supra için yıllık 60 bin adet üretim kapasitesi bulunuyor. BMW, Z4’ü bu yaz yapacağı özel bir etkinlikle tanıtmayı planlıyor. Otomobil daha sonra Paris Otomobil Fuarı’nda da boy gösterecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin