Uzun zamandır bekleniyordu.. 8 serisi ailesinin amiral performans aracı M8 detayları ortaya çıkmaya başladı.

Bir çok concept/prototip görüntülerden sonra, 8 serisi ailesinin ortaya çıkmasıyla birlikte artık sıranın M8’e geleceği zaten çok açıktı. Tasarım anlamında şahsına münhasır olsa da, ilk bakışta M850i aracını oldukça andırırken, dikkatli bakıldığında küçük detaylara yer verildiğini net bir şekilde görebiliyoruz. Gerçi BMW tarafından yayınlanan fotoğrafların kamuflaj görüntüleri olması nedeniyle, meraklısının ağzından bal çalıyor olsa da, şu haliyle dahi bence oldukça şık değil mi?

Her zaman olduğu gibi aracın tasarımına gelecek olursak, daha iri BMW böbrekleri, geniş tampon ve onu izleyen büyük hava girişleri, araca önden bakıldığında daha sportif gözükmesini sağlamış. Yan aynalara sanırım dokunulmamış, M5 aynalarını direkt olarak uygulamışlar olduğunu düşünüyorum. Motor tarafında ise; 8 silindirli yani V8 4.4 litrelik  ünite 600hp‘lik gücünü 4 tekerden (xDrive) asfalta gücünü aktaracak olup, 2wd kullanımlarda ise araç arkadan tahrikli hale geliyor olacak. 🙂

Bmw tarafından iletilen bilgiye göre, M8 daha düşük bir ağırlık merkezine sahip olacağı ve dingil mesafesi gibi diğer detayların buna göre optimize edilmesi nedeniyle, aracın çok daha dinamik ve rijit olacağını belirtiyorlar. Yakın zamanda cabrio ve grand coupe versiyonları ile karşımıza gelecek olan aracın fiyatı henüz ne yazık ki açıklanmış değil. Türkiye’ye özel siparişle gelse dahi, sıfırlarını dahi saymak oldukça güç olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin