Mitsubishi yakın zamanda yenilemiş olduğu tasarım dilini, L200 ile de devam ettiriyor.

Mitsubishi Eclipse Cross aracında oldukça sıra dışı bir tasarım dili bizi karşılamıştı hatırlarsınız. Daha geniş C formunda krom yüzeyler, yenilenen aydınlatma grubu ve elbet tabi sıra dışı arkası. Açıkçası beni en cezbeden detay ise Lexus ile benzerliği olan kabinin içiydi. Yeni L200’e dönecek olursak, önden bakıldığında selefine göre ön kısmın elden geçmiş olduğunu görebiliyoruz. (L200 bazı pazarlarda Triton olan adlandırılmakta)

Ne var ki, Eclipse Cross ve L200’ü yan yana getirip sadece ön yüzlerine baktığınızda, birbirinden hemen ayırt etmek oldukça güç. Marka yenilenen tasarımı için ” Yeni Mitsubishi L200, hem mühendislik hem de bilgi birikimiyle tam anlamıyla desteklenen bir dayanıklılık olan “Engineered Beyond Tough” anahtar kelimesinin tam özünü, hem içeride hem de dışarıda barındıran “Rock Solid” konsepti altında yeniden canlandırılan bir tasarıma sahiptir. ” ifadesinde bulunuğunu ayrıca belirtmekte fayda var.

Eclipse Cross’ta olduğu gibi Gravel, Snow gibi çekiş modlarının yanı sıra bu araçtaki ROCK modu oldukça ilginç. 4LLc ayarına getirdikten sonra aracın tutuşu kaybettiği noktarlarda maksimum devreye girmesi için, motor gücü, şanzıman ve frenin kontrolünü araç tamamıyla  devir alarak, daha güvenli ilerlemenizi sağlıyor. Yine Eclipse Cross’ta hatırlayacağınız yokuş iniş sistemi bu araçta sunulan diğer bir detay olduğunu belirtmekte fayda var.

Yenilenen Mitsubishi L200’ün merdiven tipi şasisi, yüksek darbeli emniyetli kabin yapısını korurken, sınıfının önde gelen gelişmiş güvenlik ve sürücü destek sistemlerine sahip olduğunu bilmek gerekiyor. Çarpışma uyarı sistemi, kör nokta uyarı sistemi, şerit takip uyarı sistemi, arka çapraz uyarı sistemleri bu araçta da sunulacak. Yenilenen Mitsubishi L200’ün Türkiye’ye geliş tarihi 2019’un son çeyreği olarak belirtiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin