WRC, 7 yıllık aradan sonra, önümüzdeki yıl tekrar Türkiye’ye geliyor.

Otomobil sporları arasında en eğlenceli ve en etkileyici görüntülere sahip olan spor dallarından biri olan Dünya Ralli Şampiyonası, bilinen adıyla WRC, 2003-2010 yılları arasında ülkemizde 6 kere gerçekleştirildikten sonra uzun bir süredir ülkemizde gerçekleştirilmiyordu.

Geçtiğimiz hafta sonu 20-22 Ekim tarihlerinde, TOSFED tarafından düzenlenen Balkan Ralli Kupası’nın final yarışı gerçekleştirildi. Avrupa Ralli Kupası kapsamında olan bu yarış, Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) yetkilileri tarafından izlendi ve önümüzdeki yıl yapılacak olan, Dünya Ralli Şampiyonası’na Türkiye ayağının da ekleneceği resmi olarak duyuruldu.

Önümüzdeki yıl WRC takviminde 13 farklı yarış bulunuyor. Takvimdeki 10. yarış olan Türkiye Rallisi, 13-16 Eylül’de Marmaris’te gerçekleştirilecek.

Çok beğendiler

FIA Ralli Komisyonu Başkanı Jarmo Mahonen ve FIA Güvenlik Delegesi Michale Mouton’un yanı sıra bu yarışı gözlemleyip, değerlendirmek için Marmaris’e gelen Uluslararası otorite FIA’nın diğer yetkilileri, etapların kalitesi ve servis alanına hayran kaldıklarını dile getirdiler. Dünya Ralli Şampiyonası’nda (WRC) mücadele eden M-Sport World Rally Team ile Toyota Gazoo Racing yetkilileri de gelecek yıl mücadele edecekleri Marmaris Rallisi için güzel tatil beldesinde detaylı incelemelerde bulundular.

Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) promotör direktörü Oliver Ciesla ise rallinin bitiminde; “WRC takvimine uygun olan bir ralli izlemek istedik, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu TOSFED de bunu kusursuz şekilde başardı. Tüm ekibi tebrik
ediyorum ve 2018’de takvime dönüşlerini kutluyorum. Gelecek yılın takvimi, spor tarihindeki en iyi anlardan biri olacak. Marmaris’te ormanda geçen etaplar, denizi kucaklayarak arka planda harika bir manzara oluşturuyor. WRC hayranları Marmaris’te mükemmel görüntülerle karşı karşıya kalacaklar” ifadesini kullandı.

Böyle etkileyici bir organizasyonu tekrar ülkemize dönüyor oluşu çok gurur verici. Ülkemizi hem motor sporları, hem maddi hem de manevi olarak oldukça iyi etkileyeceğini düşünüyoruz. Yarışla ilgili planlarınızı şimdiden yapmaya başlamanızı önererek, sizi bir kaç video ile baş başa bırakalım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin