Taksilerin genelde temiz ve bakımlı olmasını, sürücülerin nazik olmasını ve otomobili düzgün kullanmasını bekleriz. Ülkemizde her zaman durum bu şekilde olmasa da, Prag’da Skoda’nın sunduğu taksi hizmeti kadar konforsuz hiç bir zaman olmuyor. Tabi bu konforsuz sürüş muhtemelen yaşanabilecek en keyifli taksi yolculuklarından biridir.

Skoda, 5 kez Çek Ralli’si ve bir kere de Avrupa Şampiyona olan Jan Kopecký’i Fabia R5 ile Prag sokaklarına çıkarmış. Taksi durağından yolcu alan Kopecký, ‘müşterilerine’ hayatlarında muhtemelen bir daha deneyimleyemeyecekleri bir sürüş yaşatmış.

“Fabia R5’i Prag sokaklarında sürmek benzersiz bir deneyimdi.” diyen Kopecký, gülerek “Neyse ki kimse midesiyle ilgili problem yaşamadı. Ama yaşasalardı da Skoda renklerindeki poşet ile ben hazırdım” dedi.

Taksi yolculuğunun karşılığında, 23 yolcudan Kopecký’e yol notlarını okumaları ve silecekleri çalıştırmaları gibi görevler verildi böylelikle yardımcı sürücü olmanın nasıl bir şey olduğunu deneyimlemiş oldular. Bu etkinliğin yapılma nedeni ise Çek üreticinin ulusal kupa ve WRC2 kupalarında kazandığı başarıydı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin