Volvo güvenlik adımında çıtayı bir ileri taşıyarak 2020 itibarıyla araçlarında 180km/s hız sınırlamasına yer veriyor olacak.

Volvo tarafından iletilen detaylarda “Her yıl milyonlarca sürücüye hız sınırını aştıkları için cezalar kesiliyor. Ayrıca Ulusal Karayolu ve Trafik Güvenliği İdaresi’nden gelen trafik kazası verileri, 2017 yılında ABD’deki tüm trafik kazalarının yüzde 25’inin aşırı hız kaynaklı olduğunu gösteriyor.” açıklamalarında bulunurken, T5 T6 ve T8 gibi ünitelerde nasıl bir sınırlama uygulanacağı açıkçası benim ilk dikkatimi çeken soru işaretlerinden oldu. Bölgelere göre tercih edilebilir bir opsiyon seçeneği olarak sunulacağını tahmin etmek mümkün elbette. Çünkü ülkelere göre hız limitleri farklı olmakla birlikte, bu tip yüksek hız limitlerine sahip ülkelerde pazar payına elbette marka olumsuz bir geri dönüş almak istemeyecektir.

Marka tarafından “Volvo, güvenlik konusunda bir dünya lideri olsa da iyileştirme yolları her zaman olacak açıklamalarında bulunurken, otomobillerimizde ciddi yaralanma ve ölümleri sona erdirmek üzere yapmış olduğumuz araştırmalardan sorunların nedenini çok iyi biliyoruz. Hız sınırlaması kesin bir çözüm olmasa da tek bir hayat bile kurtarsa buna değer bir çözüm..” ifadelerine yer verilmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

İskandinav sade ve şıklığı; Volvo V60 Cross Country tanıtıldı!

2020 yılında yeni bir Volvo’da kimsenin ölmemesini veya ağır yaralanmamasını hedefleyen Vizyon 2020, otomotiv endüstrisindeki en iddialı güvenlik vizyonlarından biri olarak öne çıkıyor. Ancak teknolojinin tek başına yeterli olmadığının farkında olan Volvo Cars, güvenlik kapsamını daha da genişleterek sürücü odaklı olmasına olanak sağlıyor

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin