Kompakt spor otomobillerde gelişmeler günden gündene artamaya devam ediyor. Bu sefer sahne sırası Volkswagen Golf GTI TCR ‘da

Kompakt spor otomobilin başarılı isimlerinden Volkswagen Golf GTI 1976’dan günümüze 40 yılı aşkın deneyimiyle, sevenleriyle buluşmaya devam ediyor. TCR yarış serisinin iki kez galibi olması nedeniyle GTI ismi TCR ile güçlendirilmiş durumda. Kaputunun altında ise 245hp güç üreten 4 silindire sahip 2.0 litrelik ünitesi 380nm tork üretmekte. Gerçi bu detaylara bakıldığında pistde düşünecek olursak, Type-R’ın bir tık gerisinde kalmakta. Golf R dahi 10hp gerisinde kalıyor, kağıt üzerindeki rakamlara bakacak olursak.

Şanzıman tarafında ise, 7 ileri bildiğimiz çift kavrama DSG şanzıman gücü aracın ön tekerleklerine aktararak domine etmekte. Maksimum sürat değeri ise fabrika verileri tarafından 260km/s olarak belirtilmekte. Fabrika maksimum hızı 250 km/s’dir, ancak elektronik Vmax sınırlayıcısının çıkarılmasını tercih ettiğinizde bu değer 260 km/s’ye yükseltilebilir. Nitekim yakıt tüketimininde ise 100 kilometrede 6.7 litre bir yakıta ihtiyaç duyduğunu belirtmekte fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Yeni VW Golf kamuflajsız olarak casus kameralarında!

Kabin içerisine baktığımızda, antrasit renkli mikrofiber özellikler arasında koltuk ve sırtlık yanları bulunur. Bununla birlikte, çizgili orta koltuk panelleri (kumaşta), zıt renkli “Siyah” zemin üzerine konumlandıran detaylar barındırmakta. Kısacası kabin içerisindeki detaylarıyla, bir spor otomobil içerisinde olduğunuz hissiyatı için oldukça vakit harcanmış gibi görünüyor. 38.000€ bandından Almanya’da fiyat etiketine kavuşan aracı ülkemizde her zaman olduğu gibi görme ihtimali çok fazla olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin