17 Nisan’da kapılarını açacak olan New York Otomobil Fuarı’nın, belki de en dikkat çekici araçlarından olmaya aday Volkswagen Atlas Basecamp Concept görüntüleri paylaşıldı.

Önceki yazılarımızda da belirtmiş olduğum gibi, New York Otomobil Fuarı oldukça hareketli geçecek gibi görünüyor. Her ne kadar bir Cenevre etkisi bizim topraklarımızda yaratmasa da, bunun nedeni fuarın işlevselliğinden ziyade, direkt olarak ülkemize hitap etmemesiyle alakalı olduğunu belirtmek gerekiyor. Yüksek silindirli motor hacmine sahip araçların ülkemizde vergi mağduru olması ve sonucunda ithal edilmemesi, bu tip fuarları ülkemiz gözünde ne yazık ki es geçilen bir konumda yer almasına neden oluyor.

Hikaye kısmını geçip fuarda kanlı canlı yerini alacak olan Volkswagen Atlas Basecamp Concept aracın görüntülerine bakıldığında, büyülenmemek elde değil. Bu Concept araca özgü barlar, jant ve tavan ray gibi detaylar aracın görünümüne muazzam bir kaslı görüntü sağlamış durumda. Basecamp konseptinin bir “yolculuk kültürü ” anlamına geldiğini belirten marka, uzun yollarda daimi tüm her şeyinizi yanınıza almanızı sağlıyor.

Ünite hakkında çok fazla detay sunulmuş olmasa da, 3.6 litrelik bir ünitenin 276hp güç üreteceği belirtilmekte. 4Motion çekiş sistemine sahip araç, 8 kademeli şanzıman aracılığıyla gücünü dört tekerden yere aktaracağı belirtiliyor. Her ne kadar görsellerde römork kullanılmış olsa da, ne kadar ağırlık çekebildiği detaylarda ne yazık ki marka tarafından paylaşılmamış durumda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin