Renault geçtiğimiz yıl Moskova otomobil fuarında Arkana isimli aracının concept halini gün yüzüne kendi logosuyla çıkarmıştı. Peki ya sonra?

Kısacası Güney Kore pazarında Renault Samsung iş birliği sonucunda pazara XM3 ismi ile giriş yaptı diyebiliriz. Çünkü dağıtılan basın görüntülerine dikkatli bakıldığında, ne Samsung ne de Renault amblemleri görebilirsiniz. Nitekim Arkana ismi ilk duyulduğunda da beğenmeyen kesimin sayısı ise hiçte azımsanmayacak değildi. Nitekim isimde bir değişiklik olmayıp, sadece Güney Kore pazarı için söz konusu olduğunu ilk başta belirtmiş olalım.

Seul otomobil fuarında görücüye çıkan Renault Samsung XM3 isimli crossover concept aracının tasarımı hakkında nitekim söylenecek çok bir detay yok. Zira Koleos Kadjar arası bir tat aldığınızı sizlerde fark etmişsinizdir. Marka tarafı ise satış rakamları bazında 2022 yılına kadar 5 milyon adet satma hedefiyle de oldukça iddialı gözüküyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Renault Arkana ile nabız yokluyor

Ülkemizde C cross açığının Alman rakipler ile birlikte doyduğu şu dönemde, ki ülkenin vergi sistemi ve artan kurlar neticesinde gelir seviyesinin değişemediğini hesaba katacak olursak, biraz eli hızlı tutmakta fayda var gibi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin