Yeniden tasarlanmış Porsche Cayenne bizimle, ama onu henüz görmemiş olmamız gerekiyordu.

Bizim de katılacağımız resmi lansmanına günler kala, yeni Porsche Cayenne’in fotoğrafları AutoExpress aracılığıyla sızdırıldı. Fotoğraflar modelin içini ve dışını bütün detaylarıyla gösteriyor.

Ön tarafta büyük bir tasarım değişikliği yok. Yapılan değişiklikler; güncellenen ızgara ve far grubu gibi detaylarla sınırlı kalmış. Yan profilden bakıldığında ise modelin artık daha keskin hatlara sahip olduğunu söyleyebiliriz.

En büyük değişikliklerin yapıldığı yer ise arka taraf. Güncel modeldeki devasa stop grubunun yerini, Yeni Panemara’ya benzer şekilde ince ve ortadaki şerit ile birleşen yeni stop grubu almış. Sertleştirilmiş arka görünüm, daha belirgin bir spoiler ile güçlendirilmiş. Egzoz çıkışları ise güncel modelle hemen hemen aynı ancak, daha güçlü modellerde 4 çıkışlı sistemin sunulması bekleniyor.

Kabinde, orta konsol ve müzik sistemi ciddi bir güncelleme yaşamış. Eklenen devasa ekran ve bir kaç dijital göstergeyle beraber orta konsolun önceki bol tuşlu konsola göre, daha basit bir kullanım sunduğunu söyleyebiliriz.

Yeni Cayenne, VW Grubu’nun MLB Evo platformunda üretilecek. Bu platformu Audi Q7, Bentley Bentayga, Lamborghini Urus ve yeni çıkacak VW Touareg gibi modellerle paylaşacak. V6 ve V8 turbo motor seçenekleri lansman itibariyle sipariş edilebilecek. Dizel seçenekler ise Dieselgate skandalına bağlı nedenlerle biraz gecikecek. Modelin resmi lansmanı 29 Ağustos Salı günü yapılacak. Bizim de katılacağımız etkinlikle ilgili detayları ve canlı yayınları kaçırmamak için Youtube kanalımızı ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.

Instagram hesabımız için tıklayın.

Facebook sayfamız için tıklayın.

Twitter hesabımız için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin