İsveçli otomobil markası Volvo, giriş seviyesi compact SUV Volvo XC40 Plug-in Hybrid için geri sayıma çoktan başlamış durumda.

Volvo XC40 ilk lansmanı yapıldığında Plug-in Hybrid versiyonunda yer alacağı belirtilmiş, ancak tarih konusunda net bir zaman ortaya koyulmamıştı. Volvo cephesinden gelen haberlere göre, bekleme odasındaki süre artık sona eriyor.

2019 son çeyreğinde tanıtımı gerçekleşecek olan Volvo XC40 Plug-in Hybrid modelinin, 2020 ilk çeyreğinde küresel pazarda satışa sunulacağını belirtmiştir. Hangi ünite kombinasyonu ile henüz bir resmi bilgi sunulmuş olmasa da, 2 Litrelik T5 ünite kombinasyonu ile gün yüzüne çıkacağı yurt dışı kaynaklar tarafından ihtimal olarak belirtiliyor. Düşük hacimli 1.5 litrelik 150hp ünite kombinasyonu için yeni bir açıklama yer almazken, düşük hacimli ünite de ne yazık ki sadece manual şanzıman kombinasyonunun yer aldığını test videosunu izleyen takipçiler hatırlıyor olacaktır.

Tamamıyla elektrikli üniteden oluşan bir XC40 içinde çalışmaların yer aldığı belirtilirken, 2025 yılına kadar da bu elektrikli üniteye sahip araçların gün yüzüne çıkacağı marka tarafından doğrulanmış olduğunu belirtmiş olalım.

HALA İZLEMEDİNİZ Mİ?

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin