Subaru sessizliğini bozdu ve önümüzdeki ay Tokyo’da düzenlenecek Auto Saloon fuarında Forester ve Impreza STI ile yerini alıyor olacak.

Subaru 11 Ocak’ta kapılarını açacak olan Tokyo Auto Saloon fuarında Forester STI concept araçlarını görücüye çıkaracak. Tamamıyla performans ürün gamını ziyaretçilerin beğenisine sunacak olan marka, uzun süreden sonra da sessizliğini bozmuş olacak. 11 Ocak’ta çıkacak olan Forester STI konsepti, benzersiz 19 inç alüminyum jantlara sahip özel bir Fighter Grey dış cephesi ve altı pistonlu kaliperleri içeren yüksek performanslı bir Brembo fren sistemi sunacağı belirtiliyor.

Konsept ayrıca, daha agresif bir ön tampon ve  STI rozetli revize edilmiş bir ızgaraya da sahip. Motor tarafında ise, marka ile özdeşleşmiş Boxer motoruna, bir elektrik ünitesi dahil edilerek e-Boxer olarak isimlendirilmiş. Buna göre, 12hp elektrik motoru ile desteklenen aracı 2.0 litrelik Boxer motor domine ediyor olacak.

Ayrıca Forester STI’nın yanında, Subaru da bir Impreza STI konsepti de sergileniyor olacak. Hatchback hakkında çok fazla detay sunuluyor olunmasa da,  genişletilmiş yan etekler içeren aerodinamik bir gövde kitinin ilk bakışta dikkatleri üzerine çektiğini belirtebiliriz. Model ayrıca revize edilmiş bir ızgara, zıt bir siyah tavan ve hafif alaşım jantlarla donatılmış detayları beraberinde getirirken, çift egzoz sistemine sahip yeni bir arka tamponda elbette dikkatlerden kaçmıyor. Net olmamakla birlikte Levorg ve WRX’de bu değişime ayak uyduracak modeller arasında olduğu belirtiliyor.

Açıkçası bana soracak olursanız, o kesik kaputlu ve daha sportif gözüken eski kasa imprezaları, modern çağa ayak uydurmuş bu güncel kasa impreza tasarımlarına tercih ederdim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin