Elektrikli otomobil üretiminin öncü markalarından  Tesla, ücretsiz elektrik vereceğini duyurdu.

Tesla, yakın zaman önce duyurduğu Tesla Model 3 modeli ilk çeyrek rakamlarında neredeyse 90.000 satış adetlerine ulaşması, daha üst seviye olan Model S ve Model X’in pabucunu bir nebze olsun dama çıkartmış durumda. Nitekim ilk çeyrekte 20.000 satış rakamlarını zor gören modelleri için marka yeni bir çalışmaya gitmiş gibi görünüyor.

Stoklarını ve neticede stok maliyetlerini de düşürmek adına tüm yeni Model S ve Model X araçlarında ücretsiz elektrik imkanı sunacağını resmi Twitter hesabından duyurmuş durumda.

Herhangi bir kısıtlama konusunda detay sunmayan marka, belirtmiş olduğu Model X ve Model S için ücretsiz elektriği araç sahiplerine sunacağı duyurusunu yapmış durumda. Açıkçası herhangi bir sınır olmadığı takdirde, talep eğilimini fazlasıyla Model X ve Model S üzerine çekecektir. Nitekim kaç dolum sonrası amorti etmeye başlanır bilinmez ancak pazarlama yöntemine bakılacak olursak, yakın zaman önce güneş enerjisi ile elektrik üretimi konusunda da ciddi çalışmaların yer aldığını ön görmek mümkün.

Ülkemiz için elektrifikasyon ne yazık ki hala çok yeni. Yakın vadede de yer alacak gibi görünmüyor.

HALA İZLEMEDİNİZ Mİ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin