Elektrikli otomobil cephesinde Volkswagen’den sonra Skoda’da ulaşılabilir elektrikli otomobil üreteceğini açıklayarak göz dağı vermiş durumda.

Skoda tamamıyla elektrikli üniteye sahip üç model üreteceğini açıkladı. Volkswagen’in MEB platformunu kullanacak olan araçlar 2023’e hazır olacağı belirtiliyor. Cenevre Otomobil Fuarı’nda Vision IV concept modeliyle karşımıza gelen araç, belirtmiş oldukları 3 modelden bir olduğu belirtilirken, fiyat aralığının ise 50.000$ dolaylarında tutulması tahmin ediliyor. Tesla karşısında nitekim bu fazlasıyla elini güçsüzleştiren bir detay olduğunu şimdiden söylemek mümkün.

Marka yetkilileri “Özellikler bakımından düşük maliyetli ancak çözüm odaklı ulaşılabilir bir araç üretmek istedikleri ” açıklamalarında bulunurken, 2025 yılına kadar küresel anlamda toplam Skoda satışlarının %25’inin elektrikli otomobil olacağını hedeflediklerini belirtmekteler.

Alt yapı olarak Volkswagen‘in MEB platformunu kullanmaya devam edeceklerinden dolayı, çok yakın zamanda gün yüzüne çıkacak olan Alman Volkswagen’in ID modeli de yine MEB platformunu kullanacağını hatırlatmış olalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Skoda %100 elektrikli otomobili için geri sayıma başladı!

Pil batarya maliyetleri hızla düşerken ve Volkswagen en ulaşılabilir elektrikli otomobili üreteceğini belirtirken, Tesla ile aynı fiyat etiketlerine sahip olacak elektrikli otomobillerin daha gün yüzüne çıkmadan şansı yok gibi gözükse de, Tesla tekelciliğini ve rekabet ortamının kurallarının değişeceği açık ve net gibi gözüküyor. Nitekim Audi’nin e-tron gibi bir gerçeğini de unutmamakta fayda var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin