Aston Martin, ünlü stilist Zagato’nun 100. yılına özel sadece 19 adet üretilecek olacak DBS GT Zagato’nun render görüntülerini paylaştı.

DBS Superleggera’nın elden geçirilmiş bir versiyonu olarak belirtilen Zagaton GT’nin tasarımı, Aston Martin ve Zagaton’un tasarımcıları ile birlikte tekrar ele alındığı belirtiliyor. Koleksiyonerlere hitap edecek 19 adet üretimle sınırlı olacak aracın her biri için 6 milyon sterlin + vergileri gözden çıkarmanız gerekecek.

12 silindirli 5.2 litrelik bir üniteye sahip olması beklenen aracın 715hp dolayların güç üreteceği belirtiliyor. Nitekim bu motorun aynısı Superleggera’da yer aldığını da hatırlatmış olalım. Dolayısıyla ile sadece tasarım bazında değişiklikler sunacak olan aracın işçiliği muhtemelen çok olmayacaktır ki, henüz render görüntüleri paylaşılan aracın dağıtım tarihi için 1 sene sonrası işaret edilmekte.

Ütopik rakamlara ulaşacağını tahmin etmek zor olmayacaksa kaba bir hesapla yanlışlıkla Türkiye’ye giriş yapacak olsa, 6 milyon sterlin x 2.5 (mtv ötv kdv vb) = x güncel sterlin kuru gibi bir sistem kurmanın sonucunda, acımasız bir rakama ulaşmak mümkün olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Aston Martin DBX SUV aracı karlı zemin testinde görüntülendi!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin