Skoda’nın kendi yetiştirdiği 35 çırak diye tabir ettikleri mühendis öğrenciler bir araya geldi ve Skoda Mountiaq konsepti oluşturdu. Gelecek vaat ediyor mu dersiniz?

35 öğrencinin bir araya gelerek oluşturduklar Skoda Mountiaq konsept pick-up sınıfında yer alan diğer araçlar için yol gösterici olabilir. 8 ay boyunca 2000 saatten fazla zaman harcayan öğrenciler, 5 metre uzunluğunda 2 metre genişliğinde ve  1710mm uzunluğunda bu devasa pick up aracı ortaya çıkardılar.

2450 kilogram ağırlığa sahip bu devasa pick-up’ın kaputunun altında ise 2.0 litrelik bizlere yabancı olmayan TSI 190hp güç üreten ünite yer almakta. Diğer bildiğimiz pick-up araçlardan ayırt eden en farklı detay ise, elbette renk, aksesuar ve farklı yerlerde kullanılan ışık kombinasyonu. Yükseltilmiş hava giriş şnorkeli ve aracın burnunda yer alan çeki halatı, ilk göze çarpan detaylardan.

Özel olarak tasarlanan sportif koltuklar ve kabin içi renk ve ışık detayları, hem genç hem de yetişkin araç sahiplerinin ilgisini çeker nitelikte. Özellikle kaputun altında yer alan özel led aydınlatma ve ön tamponda yer alan özel led sis aydınlatmalar, bildiğimiz tüm pick-up araçlardan farklı yere konumlanmasını sağlıyor. 2000watt güç çıkışı sağlayan amplifikatör aracılığı ile 320watt hoparlör ve 2000watt güce sahip aktif subwoofer ile hiç fena olmayacak bir ses deneyimi sağlayacak gibi görünüyor. Ancak günün sonunda elbette bir konsept araç olduğunu unutmamak gerekiyor. Fakat diğer bir taraftan da geleceğe fazlasıyla ışık tutacağını da şimdiden bilmekte fayda var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin