Moskova Otomobil fuarında tanıtılan Renault’un Concept / Show aracı olarak tanımladığı Arkana, dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış gibi gözüküyor.

Aracın tasarım tarafını kısaca özetlemek gerekirsek, marka bu aracın C-Suv Coupe olarak tanımlıyor. Nitekim tasarım Renault’un marka niteliği taşıyan aydınlatma grubu ve ön krom ızgaraları ile zaten markanın ruhunu direkt olarak insanların beğenisine sunuyor. Yüksek bir Renault Megane demek büyük haksızlık olur kanısındayım. Çünkü buradaki en büyük temel ayraç, sizinde ekranlarda görmüş olduğunuz üzere C sütununun Coupe formunda olması.

Renault her ne kadar bu aracın bir tanıtım aracı olduğunu belirtse dahi, yabancı kaynaklar bu aracın önümüzdeki yıl içerisinde Rusya başta olmak üzere, orta Asya bölgesinde satışa çıkarma planları içerisinde oldukları yönünde. İlk bende duyduğumda açıkçası şaşırmıştım, neden en başta Rusya peki? Renault, Rusya pazarının %28’i kadarını oluşturmakta. Nitekim Avrupa tarafında bir çok ülke ( söz meclisten mecbur dışarı ) kendi aracını üretiyor olması ve pazarda bir yer bulamayacağı, etkenlerden biri olabilir.Bu arada teknik özellikleri konusunda ne yazık ki bir paylaşım henüz yapılmış değil. Ülkemizde Koleos rakamlarınıda etkilememek için bu elbette biraz stratejik bir kararda aynı zamanda. Hatırlarsınız Espace gibi bir aracı var, ancak TR’de görmek neredeyse imkansız neredeyse. Önümüzdeki ay gerçekleşecek olan Paris otomobil fuarında bu araç süpriz bir şekilde çıkarsa, siz yinede şaşırmayın derim.

Unutmadan.. Bende Paris otomobil fuarında izlenimlerimi sizlere aktarmak için olacağım.

Görüşmek üzere..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin