Önümüzdeki ay Paris otomobil fuarında tanıtılacak olan Mercedes A35 AMG, bugüne kadar bir bütün olarak karşımıza çıkmaktan ziyade, markanın sosyal medyada yayınlamış olduğu kesik resim ve videolardan hatırlarsınız.

Fuar’a sayılı günler kala aracın resim ve kısmende olsa diğer detayları gün yüzüne çıktı. Tasarımına bakıldığında AMG tampon kitleri, spoiler ve difuzorler ilk göze çarpan detaylar. A35 ile birlikte ön aydınlatma grubununda değişikliğe ayak uydurmuş olduğunu net bir şekilde görebilmekteyiz. Aracın içerisinde yeni direksiyon ünitesinin artık AMG serisinde de kullanıldığını görmekteyiz ve yine değişime bir diğer ayak uyduran yekpare tek parça olan multimedya ve sürücü ekranını sanırım anlatmaya gerek yok.

Motor tarafında ise 2.0 Litrelik 4 silindirli  turbo ünite 306hp güç 3000 devirde 400nm. tork ile buluşuyor olacak. 7G-Tronic şanzımana sahip olacak A35 AMG’nin 0-100 hızlanması ise, 4.7 saniye gibi oldukça iyi bir değere sahip olduğunu belirtmekte fayda var.

A45 abisi kadar güçlü olmasada, giriş seviyesi daha uygun hot hatch sahibi olmak isteyenler için, önümüzdeki ay düzenlenecek olan Paris otomobil fuarında öncelikli olarak tanıtılmasını beklemeleri gerecektir. 2019 ilk çeyrekte ise yollarda olması planan bu 306 beygirlik A35, ulaşaılabilir hot hatch sınıfında kendinden oldukça söz ettirecek gibi görünüyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin